Siğil Tedavisi

Siğil Tedavisi Samsun

Cildimizdeki istenmeyen enfeksiyon hastalıklarından biridir.  Genelde kadın hastalarımızı oldukça rahatsız etmektedir.  Bulunduğu yere göre farklı problemler yaratan siğiller genelde bulaşıcıdır. Genital siğil, papuler, flat, filiform, periungual gibi çeşitli siğiller hayatımızı olumsuz yönde etkileyebileceği için mutlaka tedavileri gerektmektedir. Siğil tedavisi için uzman dermatologlar, genel cerrahlar ise size yardımcı olmaktadır. Asla geciktirilmemesi gereken siğil rahatsızlıkları çevrenizdekilere de bulaşabilir ve giderek toplumda yayılabilir. Bu sebeple, kısa süre içerisinde tedavi edilmesi gereken siğilleri Samsun’da Dr. Ebru Onat Göktaş kliniğinde çeşitli yöntemlerle tedavi etmektedir.

Siğilin Bulaşma İhtimalini Göz Ardı Etmeyin

Bebeklere dahi geçebilen siğil bulaşıcı bir hastalıktır. Eğer cildinizde  herhangi bir siğil enfeksiyonu  varsa bunun tedavisi biran önce  yapılmalıdır.  Siğilin bulaşma aşamaları ise şöyledir;

Ciltten Bulaşması: Nemli ciltlerde siğillerin bulaşması sıklıkla görülür. Kuru ciltte tehlike arz etmeyen siğil nemli ciltlerden temasla size geçebilir.

Ortak Kullanım Eşyalar: Şezlong, havlular, taraklar gibi yine nemli eşyalardan siğil bulaşabilir.

Cinsel İlişki: Genital bölge yerleşimli siğil enfeksiyonu genelde cinsel ilişki ile bulaşabilir.

Siğilin Tedavisi Nedir?

Dr. Ebru Onat Göktaş siğil tedavisini Samsun’daki kliniğinde yapmaktadır. Siğillerin yerleşim yerlerine,  klinik tiplerine göre seçilen  yöntemler arasında Plexyr cihazıyla alınan siğiller aynı zamanda ozon terapisi ile desteklenebilir.