Botoks

Botoks Samsun

Saflaştırılmış bir bakteri toksini olan botulium toksini estetik amaçlı olarak kırışıklık tedavisi ve mimik çizgilerinin kontrolü için çok uzun yıllardan itibaren kullanılmakta olan güvenilir bir uygulamadır. Kırışıklıklara neden olan mimik kaslarının aşırı çalışmasını engelleyerek  kaş arası çatma çizgilerinin, göz çevresindeki kaz ayaklarının ve alındaki yatay çizgilerin yerleşimini önlemektedir.Etki süresi 4-6 ay arasında olmaktadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen herkes botulinum toksin işlemini yaptırabilir. Kişiye göre planlanan minimal dozdaki botox uygulamasında doğal görüntü kaybolmadan  istenen sonuçlar alınabilmektedir.

Botoks Nasıl Uygulanır?

İnsülin iğnesine benzeyen küçük enjektörlerle yapılan botoks direkt olarak ilgili kas tabakasına uygulanır. Uygulama sonrası 1 hafta sonrası kontrol edilerek istenen etki sağlanmış olur.

Botoks Nasıl Etki Eder?

Genel olarak botoks, gerginleştirme ve kırışıklık açma işlemleri için tercih edilen bir yöntem. Kadınların genç kalma arzusuna büyük bir başarıyla eşlik eden botoks uygulamasının temelinde kaslardaki sinir uçlarının görevlerini askıya almak yatar. Kısmı felç olarak kaslara ve sinir uçlarına etki eden toksin ilaç kısa sürelidir. Yani 6 ay gibi süre sonra yeniden bu kaslar ve sinir uçları aktif olarak çalışır ve yan etki oluşturmaz.

Botoks Hangi Bölgelere ve Kimlere Uygulanabilir?

Botoks işlemleri kadınlar tarafından sıkça tercih edildiği kadar erkeklerinde tercih sebebi. Cinsiyet ayrımı yapılmaksızın botoks her bireye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yaş için kriter ise 18 yaşını tamamlamış olmak ve herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmamaktır. Kırışıklık tedavisinde mucize olarak adlandırılan botoks uygulamaları aşağı düşmüş küçük alanların yeniden form kazanması veya gerginleşmesi için yapılır. Genel olarak botoks uygulamasının yapıldığı bölgeler ise aşağıda sıralanmıştır.

  • Frontalis kasları ve çevresi ( alın bölgesi )
  • Dudak çevresi
  • Kaş arası
  • Göz altı ve kaz ayakları bölgesi
  • Dekolte
  • Burun ucu
  • Burun kenarları
  • Mimik çizgileri
  • Boyun bölgesi gibi alanlarda sıkça botoks uygulamaları tercih edilir.

Uygulamayı yaptırmak için hamile olmamak ve emzirmiyor olmak gerekir. Alerjik enfeksiyon sıkıntısı olan bireylerde, kanser hastalığı olanlarda da uygulanmaz.

Samsun botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.