Akne Rosacea

Akne Rosacea

Yüz güzelliği günümüzde artık sadece kadınlar için değil erkekler için de çok önemlidir. Zaman zaman cildimizde sorunlar yaşamamız olağan bir durum olsa da hepimizi bir şekilde rahatsız eder. Hava koşullarına, kullandığımız ilaçlara ve hastalıklara göre değişebilen cilt yapımızda birçok problemle geçici ya da kalıcı olarak karşılaşabiliriz. Akne rosacea hastalığı da böyle bir hastalık olup cilde etki eden faktörler sonrasında ciltte kızarıklık görülmesiyle kendini belli eder.

Yüzün orta kısmında ve yüz bölgesi çevresinde sıklıkla görülen kılcal damar genişlemeleriyle başlayan akne rosacea bir cilt hastalığıdır. Kırmızı ve iltihaplı sivilcelere de dönebilen akne rosacea hastalığı  tedavisi olan bir hastalıktır. Ciltlerinde akne rosacea hastalığı olan bireyler birçok yönteme başvurmakta ancak ne yazık ki etkileri ya geçici olmakta ya da yöntemler tamamen sonuçsuz kalmaktadır. Akne rosacea rahatsızlığı ise mutlaka bir dermatolog tarafından takip edilmesi  gereken bir cilt hastalığıdır.

Alevlenmelerle seyredebilir.  Bu sebeple daima kontrol altında tutulması gerekir. Güneş ışığı, alkol, stres, sıcak ortam, baharatlı yiyecekler, çay ve kahvenin fazla tüketimi roseceayı arttıran faktörlerdir. . Doğru yaşam alışkanlıları ile kişye özgü tedavilerle  tedavisi mümkün olan bir problemdir. Bütüncül yaklaşımlarla, ozon terapi, Gaps beslenme sistemi, akupuntur ve medikal tedavi kombinasyonlarıyla  cildinizde yaşadığınız tüm problemlere son verecek uygulamalarla ve yöntemlerle özlediğiniz cildi size Dr. Ebru Onat Göktaş hediye edecektir.