Ozon Mezoterapisi

Ozon Mezoterapisi Samsun

Kadın ya da erkek fark etmeksizin günümüzde çeşitli fiziksel ve estetiksel sorunlarla karşılaşmaktayız. Özellikle dengesiz beslenme, hayat şartlarının yıpratıcı etkisi, stresli yaşam, aşırı beslenme ve bunun gibi birçok etkenler sebebiyle insanlar istemedikleri fiziksel sorunlarla karşıya karşıya kalmaktadırlar. Bu sorunların çoğu fiziksel olmasına rağmen etkileri genel anlamda psikolojik ve sosyal sorunlar olarak karşımıza çıkar. Bu sebeple bu sorunların tamamen ortadan sağlıklı ve risksiz biçimde kaldırılması son derece önemlidir. Ozon mezoterapisi uygulaması da çeşitli fiziksel sorunlarda oldukça başarı ve etkili çözümleri sunmaktadır. Ozon mezoterapisinin temelinde hücre oksijenlenmesi yer almakta ve cilt hücrelerinin rejenerasyon oranının artması amaçlanmaktadır. Ozon mezoterapisi  genellikle direkt cilt altına ozon enjeksiyonlarının uygulanması ile sağlanır.

Ozon Mezoterapisinin Sağladığı Yararlar

Ozon mezoterapisi uygulaması günümüzde başarı yüzdesi ve birçok farklı durumda uygulanabilme özelliği ile sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Ozon mezoterapisinin sağladığı yararlar ise şu şekildedir;

  • Bu uygulama yaşlılığa bağlı kırışıklıklarda çok büyük oranda ve uzun süreli pozitif etki sağlamaktadır.
  • Ozon mezoterapisi ameliyat ve yara izlerinin düzeltilmesinde tercih edilen en önemli yöntemler arasında yer almaktadır.
  • Gözaltlarında oluşan morlukların giderilmesinde kullanılmaktadır.
  • Yüzde bulunan izlerin giderilmesinde oldukça etkili ve hassas bir yöntemdir.
  • Göz kapaklarında oluşan izlerin ve şişkinliklerin giderilmesinde kullanılmaktadır.
  • Ozon mezoterapisi selülitlerin yok edilmesinde ve etkilerinin ortadan kaybedilmesinde olukça etkili bir yöntemdir.
  • Karın, göbek ve basen gibi alanlarda yer alan yağların eriyip bölgesel zayıflama sağlanmasında da oldukça etkili bir yöntemdir.
  • Aktif akne tedavisinde oldukça başarılı bir yöntemdir.

Ozon Mezoterapisi Uygulaması

Ozon mezoterapisi bütünleyici bir uygulama olduğu için günümüzde insanlar için birçok fiziksel sorunun riskiz ve uzun süreli çözümünde tercih edilen en etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Kişilerin sağlık problemlerine ve kişiye göre farklı dozlarda uygulama gerektiğinden;  yapılan yerin teknolojik açıdan yeterli donanıma sahip olması ve yapan kişinin de profesyonel, tecrübeli olması çok önemlidir. Dr. Ebru Onat Göktaş’ta Samsun’da oldukça başarılı ozon mezoterapi uygulamalarını kendi kliniğinde gerçekleştirmektedir. Dr. Ebru Onat Göktaş’ın ozon mezoterapisi tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde yer alan iletişim bölümünden telefon numaralarımıza ulaşabilirsiniz. Dilediğini zaman ise bizleri arayarak randevu alabilir Dr. Ebru Onat Göktaş ile yüz yüze görüşme şansı elde edebilirsiniz.