Metabolik Balance

Metabolik Balance Samsun

 İnsan vücudunda dengeyi sağlayan bir kişiye özel bir diyet değil dengeli bir  beslenme programıdır. Sağlıklı beslenme kurallarının öğretildiği bir sistemdir. Özellikle kilo verme konusunda başarılı olamayanlar için günde 5 saat arayla 3 öğün beslenmenin temel olduğu bu program düşük glisemik yükleri olan yiyeceklerden oluşuyor.  Kişiye özel bir beslenme programı olan metabolik balance  ilekalori hesabından çok yiyeceklerin glisemik yükleri ve kişinin metabolizma özellikleri dikkate alınır. Metabolik balance programının başarısı; kalori ayarlamasından ziyade, yiyecek seçimi ve yiyecek gruplarının kombinasyonundan kaynaklanmaktadır. Vücutta insülin seviyesinin düşmesini sağlayan ve yağ yakımını hızlandıran Metabolik balance programı ile mucizevi sonuçlar alınmaktadır. Uzman hekim kontrolünde yapılması gereken Metabolik balance sistemi yaşam tarzı haline getirildiğinde  kuşkusuz konforlu bir hayat elde edilmektedir.   Çünkü vücudun dengesini düzenleyen bu diyet yaşam boyu sağlıklı ve formda olmayı sağlamaktadır.

Metabolik Balance Programının Faydaları

Metabolik balance programının temel amacı kişinin ideal kilosuna kavuşmasına yardımcı olmak ve vücudun metabolizmasının dengesini sağlamak. Metabolik balance programını uygulayanlar ise özellikle şu faydaları hemen fark ediyor;

  • Selülitler azalıyor,
  • Vücut sarkmadan kilo veriliyor,
  • Cilt, bol su içildiği için canlanıyor,
  • Vücuttaki yağ yakımı hızlanıyor,
  • Uykudayken bile yağ yakılabiliyor,
  • Şeker ve metabolizma dengesini sağlıyor.

Samsun Metabolik Balance

İlk günler yağ yakımı hedeflendiği için ağır sporların önerilmediği bu diyet sisteminde, kişilerin hareketli olmaları gereken dönem ikinci aşama oluyor. Bu konuda çok sıkı bir gözleme ihtiyaç duyulduğu için kontrol altında olmak şart. Dr. Ebru Onat Göktaş’tan dilerseniz metabolik balance diyeti danışmanlığı alabilir ve sağlıklı bir diyete hemen başlayabilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçin, metabolik balance diyeti konusunda size yardımcı olalım.