Kozmetik Akupunktur

Kozmetik Akupunktur

Cilt gençleştirme uygulamaları arasında bulunan kozmetik akupunktur, sağlık açısından son derece güvenli bir yöntem olarak bilinmektedir. Akupunktur kullanımı genelde alternatif tıp için tercih edilen bir tekniktir. En çok zayıflama, migren, ağrı, depresyon  tedavisinde kullanılan akupunktur, cilt gençleştirme yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Kozmetik akupunktur yönteminde içteki sağlıklı beden enerjisinin dışarıda cilde yansıması amaçlanmaktadır. Her tedavide vücutta daha iyi bir enerji dengesi sağlanarak kozmetik etkinin ortaya çıkması sağlanır.

Beden enerjisini dengeleyerek, metabolizmanın hızlanması, cildin yenilenmesini ve gençleşmesini daha doğal bir yöntem  olarak sağlamaktadır. Gözle görülebilen sonuçları ortaya koyan kozmetik akupunktur yönteminde ciltteki kollajen uyarılarak gençleşme hedeflenir. Bu uygulama ile  ciltteki ince çizgilerin azaltılması, kaz ayakları, gözaltı kırışıklıkları, sigara çizgileri ve kaş arasındaki çizgilerin de giderilmesi ile daha canlı ve genç görünümlü bir cildin oluşması sağlanır.

Yüz bölgesinde olduğu gibi, vücut noktalarının da kullanıldığı kozmetik akupunktur yönteminde aynı zamanda beden enerjisi de dengelendiği için, tüm vücutta sağlık, zindelik, gençleştirici bir etki elde edilir. Kozmetik akupunktur uygulaması Samsun’da Dr. Ebru Onat Göktaş tarafından yapılmaktadır.