Dermapen Uygulaması

Dermapen Samsun (Yüz Gençleştirme)

Dermapen cildin en üst tabakası olan epidermise zarar vermeden, cildin derinden yenilenmesini sağlayan bir mikro iğneleme yöntemidir. Dermapen ile cildi dik açıyla delen çoklu iğneler kullanılır. Bu sayede verdiği minimal epidermal hasarla daha güvenli ve etkin cilt gençleştirme sağlar. Dermapen’in otomatik titreşim fonksiyonu uygulamada konfor sağlarken, acıyı azaltır. Cilde uygulanan ürünlerin emilimini arttırdığı için daha etkili sonuçlar sağlar. Dermapen en az Fraksiyonel Lazerler, IPL, Lazer cilt yenileme ve kimyasal peelingler kadar etkilidir.

Mikro İğneleme Sisteminde Amaç Nedir ?

Minimal epidermal hasarla, ciltte yara olşturmak ve cildin kendi kendisini iyileştirmesini sağlamak. Oluşturulan mikro kanallar derideki kollajeni aktifleştirir ve kan dolaşımını arttırır. Cilt dolgunluk kazanır ve iyileşme sürecinde deri yeniden yapılandırılır. Uygulamada oluşturuşan mikrokanallarla, deri soyulma sürecine girer.

Mikro İğneleme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak bölgenin cilt yapısına ve uygulama yapılacak problemin ağırlığına göre iğne derinliği ayarlanır (0.5, 1, 1.5, 2, 2.5 mm). Cilt yüzeyine  fraksiyonel mikro iğneleme işleminden 30 dakika kadar öncesinde anestezik etkili krem uygulanabilir.

Cilt güzelce temizlenir ve  fraksiyonel mikro iğneleme kalemi cilt üzerinde gezdirilmeye başlanır. Binlerce mikro kanallar açılır. Mikro iğneleme uygulamasında noktasal kanamalar tamamen beklenen bir olaydır. Uygulanacak kozmetik ürün (PRP, Kök hücre serumları veya diğer ajanlar) tatbik edilir ve üzeri kapatılarak beklenir.

Dermapenin Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Cilt yenilenmesi ve gençleşmesi ,
 • İnce çizgilenmelerin yok edilmesi , derin kırışıklıkların azaltılması,
 • Güneş hasarlı derinin tedavisi,
 • Göz çevresi morluk ve torbalanma tedavisi, kazayağı kırışıklıklarının azaltılması
 • Boyun ve dekolte ince kırışıklıkları,
 • Sivilce izlerinin  tedavisi,
 • Cilt lekeleri tedavisi,
 • El cildi gençleştirilmesi,
 • Saç dökülmesi tedavisi ve saçların güçlendirilmesi.

Uygulama Zaman Aralığı Nasıldır?

Uygulama amacı ve uygulama bölgesine göre seans sayısı farklılık gösterir. Genel itibariyle 4- 8 seans arası uygulama yapılabilir. Seanslar 30 dakika olarak planlanır.

Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar ?

 • Uygulamanın ilk 4-6. haftasında gözle görülür etkiler görülmektedir.
 • Üçüncü ayında maksimum seviye ulaşır.
 • Bu süreler uygulanan, bölgeye, uygulamanın amacına ve uygulanan derinin yapısına göre değişiklik gösterir.
 • Dermapen etkisi kalıcıdır.

İşlem Ağrılı mıdır?

Uygulama öncesi sürülen lokal anestezik kremlerle, uygulama sırasında ağrı hissi  olmaz.

Fraksiyonel Mikroiğneleme Sisteminin Yan Etkileri Nelerdir?

Dermapen işlemi sonrası yanma ve gerilme hissedilebilir. Bu çok normal bir durumdur ve 1-2 saat içerisinde azalmaya başlayacaktır. Ertesi gün bazen kabuklanmalar ve pullanmalar olabilir, üst ölü deri dökülmeye başlar. Dermapen, tıbbi bir uygulamadır ve sadece doktorlar tarafından uygulanmalıdır.

Dermapen uygulaması tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Lazer ile cilt gençleştirme işlemleri koyu tenli hastalarda uygulanamamaktadır. Ancak dermapen uygulamasında böyle bir sınırlama yoktur. Koyu tenli hastalarda da oldukça rahat uygulanmaktadır. Derinin en ince olduğu gözaltı, boyun, kol içleri gibi bölgelerde lazer yöntemlerinden farklı olarak herhangi bir ısı hasarına sebep olmadan, yanık oluşturmadan uygulanabilmektedir. Dermapen  uygulaması burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerde de tedavi gerçekleştirme imkânı sunmaktadır.