Saç Hastalıkları

Saç Hastalıkları 

Saçlar çok hassas yapıya sahip olduğu için kolaylıkla dış etkenler sebebiyle zarar görebilirler. Saç boyaları, iklim şartları, kullanılan ilaçlar, vitamin eksiklikleri, kronik hastalıklar, stres, genetik yatkınlık gibi sebeplerle sağlığını kaybeden saçlar cansızlaşır kırılır ve dökülür.  Saçlarımız bizim dış görünüşümüz için çok önemlidir.  Bu nedenle ortaya çıkan saç hastalıkları da bireyleri sosyolojik ve psikolojik olarak olumsuz etkiler. Saç hastalıkları tedavileri ise elbette problemin kaynağına ve  kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Saç dökülmeleri, saçların cansızlaşması, kırılması, uzamaması gibi problemlerde bütüncül yaklaşım kişiye özgü sebeplerin saptanabilmesi için çok önemlidir. Tedavinin kişiye özel planlanması gerekmektedir. Saç mezoterapileri, PRP, akupunktur, ozon mezoterapi  tedavide kullanılan yöntemler arasındadır. Saç hastalıklarında sebeplerini de ortadan kaldırabilecek en uygun tedavi yaklaşımlarını öğrenebilmek için Dr. Ebru Onat Göktaş’tan randevu almak için sitemizdeki iletişim numaralarını arayabilirsiniz ve aynı zamanda işlemler hakkında genel bilgi talep edebilirsiniz. Samsun saç hastalıkları tedavisi konusunda uygulanan yöntemler hakkında da detaylı bilgiyi ise size muayene esnasında doktorumuz Ebru Onat Göktaş verecektir.

SAÇ HASTALIKLARI TEDAVİLERİMİZ

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi uygulaması kozmetik amaçlı sıkça uyguladığımız bir yöntemdir. Saç kıllarının büyümesini uyaran vitamin, büyüme faktörleri, minarallerden oluşan karışımların saçlı  deriye enjekte edilmektedir. 1-3 cm aralıklar ile tüm saç derisine uygulanan saç mezoterapisi yöntemi 2-3 haftada bir tekrarlanabilir. 6-8 seans sonunda tatmin edici  sonuçlar elde edilir. 3. Seans sonrasında saçtaki problemler azalır ve foliküllerden yeni kıl çıkması cilt üzerinde görülebilir.

Saçlarda PRP Yöntemi

Hastanın saçlı derisine enjekte edilmesiyle yapılan PRP yöntemi hastanın kanından yani kendi plazmasından ayrıştırılır. Kendi kanınızdan oluşturulan faydalı trombositler yeniden saçlarınıza enjekte edilir ve burada ki hasarlı dokuların onarılması sağlanır.

Saçlı Deri Akupunkturu 

Özellikle stres, depresyon, anksiyete kaynaklı saç dökülmelerinde gerekli vücut akupunktur noktaları ile birlikte saçlı deriye uygulanan akupunktur tedavisi ile hem beden enerjisi ve yaşam enerjisi artmış olur. Aynı zamanda saçların tekrar çıkması sağlanır.

Ozon Terapi

Dokuda oksijen konsantrasyonu arttırıldığında hücre rejenerasyonu arttırılmış olmakta ve saçların yenilenmesi uyarılmaktadır. Ozon terapi yöntemi diğer yöntemlerle kombine olarak kullanılabilir.