GAPS Beslenme

GAPS Beslenme Samsun

GAPS beslenme sistemi, birçok kişinin sağlıklı yaşam için benimseyeceği bir beslenme şeklidir. Bağırsakların iç yüzünü çimli bir toprak gibi örten bakteri tabakası, tıpkı bir ağacın kökleri gibi vücudu besler ve bütün hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir, kana toksin geçişini engeller. İşte GAPS tedavi protokolünün amacı bağırsak florasının dengeli bir şekilde yeniden oluşmasını sağlamak, bağırsak duvarındaki hasarı ve sızıntılı yapıyı iyileştirmek ve sağlam bir bağırsak astarı oluşturmaktır. Bu tedaviyle bağırsaklar doğru sindirim yapabilir hale gelir, bağırsaklardan bedene ve beyne toksin akışı durur. Diyete giriş, tam diyet ve çıkış evrelerinden oluşan GAPS diyeti, birçok kişinin kanında yer alan ağır metallerin temizlenmesi, bağırsak dokusu ve duvarının tamamen iyileşmesini sağlamaktadır. Bu aşamaları başarıyla tamamlamak için GAPS uzmanı hekimlerden destek alınması ise son derece önemlidir.

Beslenme Sisteminin Aşamaları

İlk aşamada var olan hastalığın psikolojik ve fizyolojik semptomları saptanır.Mutlaka giriş diyeti ile başlanması gerekir şeklinde bir kural yoktur. Hastanın kliniğine göre karar verilerek takibi yapılır. Tam GAPS diyetiyle başlanıp, belli bir süre sonra giriş diyetine dönülebilir ve ardından tekrar tam diyetle devam edilebilir. Tam diyetle başlanıp uygun zamanlarda giriş diyetinin ilk aşamaları devreye konulabilir.   Aşamalar  dengeli biçimde hastanın kliniğine göre planlanır. Sonrasında psikolojik ve fizyolojik etkilerden kurtulma söz konusu olduğunda çıkış diyetiyle tedavi sonlanır ve iyileşme sağlanır. Tedavinin süreci genellikle uzun sürelidir.  Bu yüzden bir GAPS uzmanı hekim  gözetiminde diyetin sürdürülmesi son derece önemlidir.

Samsun GAPS Beslenme

Muayenehanemizde GAPS beslenme sisteminin uygulanmasına ise siz değerli hastalarımız için başlanmıştır. Samsunda GAPS beslenme protokolü,  allerjik cilt hastalıkları, egzema, ürtiker, akne, sedef hastalığı gibi tedaviye dirençli pek çok cilt hastalıklarında uygulanmaktadır. Bu diyetteki besinlerin ne şekilde tüketilmesi gerektiğini iyi bilmek gerektiğinden sorunların çözümü için mutlaka GAPS uzmanı hekimlerden destek alınmalıdır. Samsun’da GAPS Beslenme protokolünü  uygulayan Dr. Ebru Onat Göktaş’tan randevu alabilir ve süreç hakkında direk uzmanımızla görüşerek yepyeni hayatınız için doğru bir adım atabilirsiniz.